facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   25/04   Smith & Wesson    19.00   VSTUPENKY

PREMIÉRY 2017/2018

26. divadelná sezóna

 

IVAN VYRYPAJEV

NEZNESITEĽNE DLHÉ OBJATIA

RÉŽIA: EDUARD KUDLÁČ

Ivan Vyrypajev opäť prichádza k žilinskému divákovi. Tento krát s veľmi krehkou a provokatívne spirituálnou hrou Neznesiteľne dlhé objatia. Monika, Charlie, Emmy a Kryštof hľadajú niekde medzi New Yorkom a Berlínom skutočný ľudský kontakt a šťastie. Američan Charlie a Poľka Monika sú mladomanželia. Monika je tehotná, neoznámi to Charliemu a rozhodne sa ísť na potrat. Odvtedy sa ich vzťah komplikuje, manželia prežijú kritickú konfrontáciu a rozhodnú sa svoj vzťah ukončiť. Medzitým však do New Yorku prichádza Čech Kryštof. Ide do najlepšej vegánskej reštaurácie a tam náhodne stretáva svojskú Emmy. Tú Emmy, ktorá len pred pár hodinami objímala Charlieho. Medzi Kryštofom a Emmy vzniká silné puto. Cesty štyroch postáv sa nie náhodou prepletajú. Spolu hľadajú cestu do raja. Miesto, kde budú schopní pochopiť vesmír, prejsť odpustením a objať samých seba.

Premiéra: 2.10.2017 v Štúdiu Mestského divadla Žilina

 

LADISLAV MŇAČKO

SMRŤ SA VOLÁ ENGELCHEN

RÉŽIA: TOMÁŠ PROCHÁZKA

Súčasná divadelná adaptácía jedného z najsilnejších románov Ladislava Mňačka. Mňačkova kniha varuje, je nadčasová. Fašizmus, hoci porazený, znovu dvíha hlavu.  

Premiéra: 13.1.2018

 

MOHAMED ROUABHI

TRIKY, FET A MAKAČI

RÉŽIA: EDUARD KUDLÁČ

Gangsterská komédia o peniazoch, diere v stene a svojráznych chlapíkoch s nevyberaným slovníkom a dosť nevyrovnaným čchi. Partia zlodejov sa rozhodne dokončiť jednu starú fušku. Pre drsných mužov so skúsenosťami  by to nemal byť problém. Odpratať mŕtvolu, zohnať zbíjačku, vybaviť pár telefonátov a zbaliť Pamelu však nebude také ľahké.  

Premiéra: 10.3.2018

 

TIMUR VERMES

A JE TU ZAS              

RÉŽIA: FILIP NUCKOLLS

Dramatizácia svetového bestselleru Tima Vermesa. Satirický pohľad na to, ako by sa asi Hitler správal, keby sa ocitol v Berlíne na začiatku 21. storočia.  

Premiéra: 16.6.2018