facebook Newsletter Kontakt

PREMIÉRY 2016/2017

SEZÓNA 25

 

PETER BALKO

AMPUTOVANÉ DUŠE

RÉŽIA: VOJTECH KOLEJÁK / PREMIÉRA: 14.10.2016

Koprodukcia: Trieska v oku (spoločnosť pre divadlo a a.v. tvorbu)

Originálne divadelné predstavenie výnimočné svojim obsahom a vizuálom bude prezentovať skvelého súčasného slovenského autora a scenáristu Petra Balka. Mnohovrstevná metaforická poviedka Petra Balka ponúka široký záber tém, ktoré sú blízke dnešnému človeku: uzavretosť, osamotenosť a vykorenenosť človeka a naopak veľmi silné puto k tým najbližším. Dôležitú úlohu v tomto sugestívnom príbehu hrá však aj vnútorný človečí hnev a pravdaže láska. Hra Amputované duše bude uvedená v koprodukcii s nezávislým divadelným zoskupením Trieska v oku a inscenáciu réžijne pripraví Vojtech Koleják.

http://www.divadlozilina.eu/amputovane-duse/

 

ALESSANDRO BARICCO

SMITH & WESSON

RÉŽIA: ANTON ŠULÍK / PREMIÉRA: 16.12.2016

Tvorba populárneho talianskeho spisovateľa a dramatika Alessandra Baricca si našla cestu i na javisko žilinského divadla. Hrdinovia komornej drámy SMITH & WESSON sa rozhodnú narušiť zdanlivý pokoj svojich životov, za ktorým sa skrýva ich strach a opúšťajú pohodlnú pozíciu pozorovateľov. Okolnosti ich donútia podstúpiť riziko a zažiť najväčšie dobrodružstvo, v ktorom ide o ľudský život, o život každého z nich. Hru uvádzame v réžii Antona Šulíka.

 

DANIEL DOUBT

VZKRIESENIE

RÉŽIA: EDUARD KUDLÁČ / PREMIÉRA: 11.2.2017

Inscenácia súčasnej hry Vzkriesenie od Daniela Doubta s inteligentným humorom prepája dve nosné témy, ktoré sa vinú takmer celou literatúrou od jej vzniku až po dnešok, a to lásku medzi mužom a ženou a otázku existencie Boha. Dej je plný zvratov, drží diváka do konca v napätí a umožňuje podať vážne témy vtipným a nezaťažujúcim spôsobom.

 

NEJC GAZVODA, ROK BIČEK, JANEZ LAPAJNE

TRIEDNY NEPRIATEĽ

RÉŽIA: JÚLIA RÁZUSOVÁ / PREMIÉRA: 8.4.2017

Námetom hry slovinských autorov je príbeh maturitnej triedy na gymnáziu, ktorá sa vzbúri voči svojmu novému triednemu profesorovi, učiteľovi nemčiny a jeho prísnemu kódexu autority a vysokým nárokom na vzdelávanie. Citlivá dráma o problematickom období dospievania, o dôležitosti výchovy, ktorá nás dokáže pripraviť na život aj s ťažkými situáciami, ktoré prináša. O zradnosti a nebezpečenstve jednoduchých riešení a súdov, ktoré sme často náchylní prijímať – a možno najviac práve v mladom veku. 

 

DAVID GIESELMANN

HOLUBY

RÉŽIA: ĽUBOMÍR VAJDIČKA / PREMIÉRA: 3.6.2017

Brilantnú komédiu popredného nemeckého súčasného dramatika Davida Gieselmanna uvedie Mestské divadlo v réžii Ľubomíra Vajdičku. Rozhodnutie majiteľa prosperujúcej firmy, že jedného dňa zmizne a opustí každodenný stereotyp a vymaní sa z ekonomických a rodinných väzieb, rozprúdi dej plný absurdných a groteskných situácií, ktoré ponúkajú mladému hereckému kolektívu žilinského divadla príležitosť opäť potvrdiť svoje kvality pod vedením významného slovenského režiséra.

 

IVAN VYRYPAJEV

NEKONEČNE DLHÉ OBJATIA

RÉŽIA: EDUARD KUDLÁČ / PREMIÉRA: 14. 10. 2017

Hra jedného z najrešpektovanejších ruských dramatikov súčasnosti, Ivana Vyrypajeva, Neznesiteľne dlhé objatia v réžii Eduarda Kudláča bude tretím titulom od tohto výnimočného autora v našom repertoáre. Rovnako ako ostatné Vyrypajevove texty aj Neznesiteľne dlhé objatia patria k titulom, ku ktorým sa divák bude neustále vracať, pretože prinášajú vo svojom obsahu významné posolstvá, ktoré posúvajú hranice ľudského sebapoznávania.