facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   20/06   3T V DIVADLE - ZRUŠENÉ PREDSTAVENIE   19.00   VSTUPENKY

KONFETY DERNIÉRA

KONFETY DERNIÉRA

TEXT    Ingrid Lausund   RÉŽIA    Roman Maroš

21/06 PIATOK 19.00 veľká sála derniéra 11 € / 13 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

Vtipná, satirická reflexia mediálnej a politickej pretvárky. Na firemnej oslave sa stretne päť moderátorov priemernej televízie Bomba, ktorá oslavuje 10. výročie svojho vzniku. Každý z nich je unavený a deprimovaný tým, čo každodenne pomocou overených trikov predáva divákom. Od hviezd na počkanie až po politikov v doživotnej funkcii. Vo vzájomnej, no prázdnej komunikácii, hľadajú protagonisti ventil a pochopenie pre svoju prácu. Tá sa na verejnosť dostáva v povrchnej a optimistickej forme. Ich úsmev je pritom len ďalším trikom na odpútanie našej pozornosti. Televíziu často zapíname preto, aby sme sa vypli. Kúzlo moderátorov, čarovné slovíčka, to všetko k vám príde aj na divadelných doskách v ironickej a odpútanej podobe s príchuťou ozajstných trikov. Varietný sled kúzelníckych čísiel, ktorý sa odohráva paralelne s estrádnymi výstupmi, trefne upozorňuje nielen na to, že žilinskí herci sú dobrí kúzelníci, ale hlavne na to, že dnešný konzumný svet je len jedna veľká ilúzia. Každý správny kúzelník, rovnako ako „správny" politik a biznismen, využíva ilúziu reality a ovláda umenie, ako najlepšie odvrátiť pozornosť. Mediálna tvár je len povrch, pod ktorou sa skrýva to, čo žiadny smrteľník neobjaví.

INGRID LAUSUND (* 1965) patrí medzi najuvádzanejšie súčasné nemecké dramatičky. Najprv študovala herectvo, potom presedlala na divadelnú réžiu. Pôsobila ako domáca autorka a režisérka v divadle Deutsches Schauspielhaus v Hamburgu, v ktorom mal v autorkinej réžii v roku 2003 premiéru aj politický kabaret Konfety!. V roku 2009 založila v spolupráci s dvornou scénickou a kostýmovou výtvarníčkou Beatrix von Pilgrim nezávislú divadelnú spoločnosť lausundproductions. Ako profesorka pôsobí na umeleckých školách v Essene, Salzburgu a Berlíne. Žije v Berlíne. Na Slovensku je Lausund známa práve vďaka režisérovi Romanovi Marošovi, ktorý v študentskom divadle Lab (divadle VŠMU) zinscenoval jej hru Zachráň si svojho Afričana (2013).


Preklad textu do slovenského jazyka podporil Goetheho inštitút.
 
Inscenácia je vhodná pre divákov starších ako 15 rokov.
Dĺžka predstavenia: 90 minút bez prestávky

Premiéra: 01. 03. 2014


OSOBY A OBSADENIE

Nicol Urban:Ivana Kubáčková
Paula Bobotová:Iveta Pagáčová
Filip Šumanovský:Ján Dobrík
Dušan Pagáč:Braňo Bačo
Brandon Nagy:Michal Koleják

REALIZAČNÝ TÍM

preklad:Martina Vannayová
úprava a dramaturgia:Lenka Garajová
scéna a kostýmy:Ema Terenová
výber hudby:RNGO
odborná spolupráca:kúzelník Talostan
réžia:Roman Maroš

VIZUÁLVIDEOFOTOGALÉRIA


KONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRAKONFETY DERNIÉRA

PARTNERI


Mesto Žilina
Nadácia Tatra banky
Goetheho inštitút
Žilinský večerník