facebook Newsletter Kontakt

September v divadle

28. 08. 2019

September v divadle

Mestské divadlo Žilina Vás víta v novej 28. divadelnej sezóne

 Po divadelných prázdninách otvárame divadelné brány v pondelok 9. septembra hudobným koncertom slovenskej vokálnej skupiny FRAGILE, ktorá bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov.

V programe budú pokračovať predstavenia z repertoáru divadla. Tešiť sa môžete na najnovšie tituly ŽLTÁ ČIARA (12.9.), VEDĽAJŠIE ÚČINKY (18.9.), a PRACHY! (20.9.).

V programe septembra nebude chýbať ani majstri situačného a improvizačného divadla TRI TVORIVÉ TVORY? Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Púchovský a Stanislav „Stanley“ Staško, ktorí sa na žilinských divadelných doskách predstavia 24. septembra.

Aj v priestoroch Mestského divadla Žilina sa bude tento rok konať multižánrový klubový festival ŽILINA ŽIJE. Návštevníci si môžu vychutnať koncerty, cestovateľské prednášky, vystúpenia DJov, diskusiu so zaujímavými hosťami a ďalší sprievodný program. Súčasťou podujatia je aj druhý ročník streetfoodového festivalu FIGA – Festival inej gastronómie. Vystúpia: Para, Billy Barman, Ultrazvuk, ČAD, Nvmeri, From Our Hands, a ďalší.

September ukončíme derniérou tragikomédie ILÚZIE, v ktorej spolu s hercami prechádzame príbehmi dvoch manželských párov. Pred smrťou sa vyznávajú zo vzájomných citov a rekapitulujú svoj končiaci sa život. Realita sa prelína s ilúziami. Má vôbec zmysel znovu interpretovať svoj život? Je láska silnejšia než smrť? Poslednýkrát si môžete toto predstavenie pozrieť 28. septembra.

Naša pokladnica bude otvorená od 2. septembra v čase 16.30- 18.00.

Celý program na mesiac september si môžete pozrieť tu