facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   20/06   PETER LIPA & BAND   19.00   VSTUPENKY

RICHARD STANKE U NÁS AKO DOMA

10. 02. 2016

RICHARD STANKE U NÁS AKO DOMA

Februárovým hosťom Soni Műllerovej v obľúbenej divadelnej talkshow Vitajte doma S bude charizmatický Richard Stanke, herec so spontánnym úsmevom, vtipom a neprehliadnuteľným hlasom, dlhoročný a popredný člen Slovenského národného divadla. Svoj hlas prepožičal mnohým postavám v dabingu. Herectvu sa venuje už od detstva. Pôsobil v Detskej rozhlasovej dramatickej družine. Prvý raz daboval ako sedemročný a jeho prvé stretnutie s kamerou bolo v inscenácii Červená lentilka. Diváci si ho však skôr pamätajú z detského seriálu Kúzelné mestečko. Na herectvo sa však paradoxne nedostal na prvýkrát. Začal študovať žurnalistiku, ale o rok sa opäť zúčastnil talentových skúšok. Konečne sa mu splnil sen, pretože do ročníka, ktorý otváral Miloš Pietor, bol prijatý. Štúdium herectva skončil v búrlivom školskom roku 1989/1990. Richard je okrem herectva veľmi angažovaný človek, aktívny aj v občianskych a verejných záležitostiach. Je to odvážny a maximálne úprimný človek, ktorý sa nebál v našej konzervatívnej spoločnosti odhaliť svoje najintímnejšie súkromie.

Hudobným hosťom večera bude Samuel Hošek, mladý talentovaný spevák a výtvarník, študujúci jazzový spev v Prahe. Onedlho vydáva svoj debutový album, na ktorom spolupracoval so skvelým producentom a gitaristom Andrejom Hruškom, ktorý sa podieľal na hitoch Celeste Buckingham, Majka Spirita, Katky Knechtovej a mnohých ďalších. Počas večera predstaví Samuel Hošek s Andrejom Hruškom (gitara) svoju vlastnú tvorbu v akustickom prevedení.

Vitajte doma s Richardom Stankem je v programe divadla v utorok 23. februára a vstupenky si môžete rezervovať alebo zakúpiť online tu.