facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   24/04   Konfety   19.00   VSTUPENKY

Predvianočný čas v divadle

05. 12. 2017

Predvianočný čas v divadle

Srdečne Vás pozývame príjemne stráviť predvianočný čas v Mestskom divadle Žilina. Na mesiac december sme pre Vás pripravili bohatú programovú ponuku. Môžete sa tešiť nielen na predstavenia z nášho repertoáru, ale aj na zaujímavé hosťujúce predstavenia.

V piatok 8.12. o 19:00 sa môžete započúvať do zvučných tónov sláčikovej tvorby Sláčikového kvareteta Košickej filharmónie. ktoré príde do divadla odohrať VIANOČNÝ KONCERT. Spolu so štvorčlennou sláčikovou filharmóniou sa predstaví aj Lukáš Gach, ktorý predvedie vlastnú klavírnu tvorbu. 

Slovenské komorné divadlo Martin príde do Žiliny odohrať svoje predstavenie KUMŠT v utorok 12.12. o 19:00. Ide o inteligentnú komédiu o priateľstve troch mužov, o umení, neviditeľnej hranici medzi umeleckým majstrovstvom a umeleckým podvodom. Hra Kumšt je šikovne napísanou komédiou, ktorá je metaforou života, silného priateľstva a rešpektu, ale aj metaforou pokryteckej morálky s množstvom konvencií. Negatívne prejavy však atakujú diváka komediálnymi javiskovými prostriedkami, predovšetkým situačnou komikou a textovou komikou, či zlomyseľnou a vtipnou absurditou. Kumšt ponúka inteligentnú zábavu a predovšetkým výborné herecké výkony troch skúsených hercov na vrchole tvorivých síl. Martin Horňák, Ján Kožuch a František Výrostko takými hercami nepochybne sú. 

Opäť sa môžete tešiť aj na Divadlo Astorka Korzo ´90, ktoré vo štvrtok 14.12. o 19:00 predstaví inscenáciu KONTAJNER PARÍŽ. Komediálny príbeh o hľadaní strateného tajuplného pokladu – kontajnera, ktorý predstavuje symbol zlatého teľaťa našej doby, keď vysoké riziko prináša vysoké zisky. Účinkujú: L. Latinák, M. Miezga, J. Kemka, R. Jakab, P. Šimun, Z. Konečná, Z. Porubjaková, R. Poláková.

Budeme radi, keď si z našej ponuky vyberiete. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Decembrový program si môžete v pdf verzii stiahnuť tu