facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   15/06   Shirley Valentine   19.00   VSTUPENKY

OPEN AIR DIVADLO 2017

24. 05. 2017

OPEN AIR DIVADLO 2017

 

Projekt Mestského divadla Žilina OPEN AIR DIVADLO vstupuje v roku 2017 do svojho 2.ročníka a po minuloročnom úspechu opäť privedie do Žiliny špičkové hudobné podujatie, jarnú verziu bratislavského ONE DAY JAZZ festivalu. Významný festival sa opäť nesie v duchu humanizmu a tolerancie. Slovami riaditeľa festivalu Martina Valihoru, „na jednom pódiu sa stretnú a prostredníctvom svojej tvorby sa významní interpreti rôznych národností a etník priblížia ku konkrétnemu odkazu pojmov Tolerancia, Humanizmus a Mier." 

ONE DAY JAZZ festival vychádza z koncepcie jedinečného hudobného spojenia zahraničných a domácich hudobníkov na jednom pódiu, najmä domáci interpreti majú príležitosť zahrať si s elitou medzinárodnej hudobnej scény. V koncertnom programe sa predstavia a k netradičným zážitkom bude patriť arménsko-taliansko-slovenské trio skvelých hudobníkov Vardana Ovsepiana, Daniela Camardu, Martina Valihoru a zoskupenie muzikantov Ľubo Šamo project. Ale aj koncert jedného z najlepších bubeníkov svetovej jazzovej scény Erica Harlanda. Niekoľkonásobný nominant na Grammy, bubeník Eric Harland je najžiadanejší bubeník svojej generácie (*1978). Uvedomuje si a hovorí, že „najhlbším tajomstvom života nie je proces objavovania, ale proces tvorby.“  Počas koncertu sa na tomto procese podieľa interpret i poslucháč. Muzikantské kvality Erica Harlanda uznali také významné médiá, ako the Boston Globe, New York Times, JazzTimes, Modern Drummer, All About Jazz, The New Yorker, DownBeat, L’uomo Vogue a ďalšie. Mal to privilégium zdieľať pódium s majstrami, ako Betty Carter, Joe Henderson, MyCoy Tyner, Michael Brecker, Terence Blanchard, Branford a Wynton Marsalis, Wayne.

Festival nebude iba pasívnou prezentáciou špičkovej hudby, jeho sprievodnou aktivitou bude konanie tvorivej Masterclass v Žiline, ktorá sa môže pochváliť jedným z najlepších hudobných konzervatórií na Slovensku. Hudobný workshop Masterclass bude realizovaný v priestoroch Mestského divadla Žilina. Svetovo uznávaní hudobníci, ktorí budú koncertovať počas podujatia Open Air Divadlo v Žiline sa stretnú v tvorivom dialógu s konzervatoristami a domácimi hudobníkmi, ich skúsenosti a virtuozita budú veľkou inšpiráciou a posilnením komunity muzikantov, pre ktorých je jazz a všetko, čo s ním súvisí, dôležitou súčasťou ich života a nielen žánrovej orientácie v profesionálnej hudobnej tvorbe.

V programe vystúpia :

Ľubo Šamo project: Ľubo Šamo – husle, Adrián Simonides – basgitara, Matej Richtarčík – bicie, Vladimir Remeň – gitara, Lukáš Cintula - klávesy

Ovsepian/Camarda/Valihora TRIO: Martin Valihora – bicie, Vardan Ovsepian – piano, Daniel Camarda - basgitara

Eric Harland TRIO: Eric Harland – bicie, James Francies – klavír, t.b.a. - basa

 

Podujatie OPEN AIR DIVADLO bude prebiehať 16. júna od 19.00 h. na nádvorí Mestského divadla Žilina, v prípade nepriaznivého počasia sa program presunie do Veľkej sály Mestského divadla Žilina.

VIDEOPOZVÁNKA TU!

Rezervácie vstupeniek na Open Air Divadlo


FOTOGALÉRIA