facebook Newsletter Kontakt

Október v Mestskom divadle Žilina

30. 09. 2019

Október v Mestskom divadle Žilina

V mesiaci október pre Vás pripravujeme novú inscenáciu DEŇ, KEĎ SOM JA UŽ VIAC NEBOL JA, v réžii Eduarda Kudláča, ktorej verejná generálka sa uskutoční 31. októbra a premiéra bude 2. novembra. Hra je o magickej premene každodennosti a bolestivých túžbach, ktoré v nej skrývame. Kam sme ochotní vykročiť, aby sme spoznali naše vlastné ja? A máme ho vôbec radi?

Stalo sa už zvykom, že Folklórny súbor Rozsutec si na svoj program pozýva významné folklórne telesá, ktoré prezentujú svoj región. Tento rok si na prvú októbrovú sobotu (5.10.) pre vás domáci folklórny súbor spolu so svojím hosťom FS Podpoľanec z Detvy pripravil spoločný program ROZTANCOVANÝ ROZSUTEC, ktorým sa prezentoval už v Detve pod názvom „Družne".

Legendárny album trojice Lasica – Satinský – Filip BOLO NÁS 11 celkom zblízka v komornom prostredí divadla 17. októbra. Každá z piesní má svoj príbeh, ktorý vyrozpráva Milan Lasica, ale ich aj zaspieva. Spolu s ním sa na scéne postupne predstaví takmer dvadsiatka špičkových hudobníkov. Štafetu po Jarovi Filipovi prevzala jeho dcéra Dorota Nvotová. Skupina je rozšírená o sláčikové kvarteto a spevácke party si podelili Braňo Jobus, Martin Višňovský (Chiki liki tu-a), Juraj Podmanický (Billy Barman), Tomáš Šedivý „Lasky“ (Para), Juraj Benetin (Korben Dallas), Peter Lipa a Michal Kaščák, ktorý to všetko vymyslel.

Medzinárodný festival JESENNÉ JAZZOVÉ DNI V ŽILINE 2019 šesť rokov vystupoval pod názvom Bratislavské jazzové dni v Žiline. Od roku 2019 pokračuje ako autonómny festival s novou dramaturgiou a programovou štruktúrou. Festival sa uskutoční aj v Mestskom divadle Žilina v sobotu 26. októbra s hlavným programom v štýle alternatívneho jazzu bez žánrových hraníc.

A na záver 29. októbra pre Vás opäť otvoríme svoje brány. Budete mať možnosť vidieť nielen zákulisie divadla, ale nahliadnuť môžete aj na skúšku pripravovanej inscenácie DEŇ, KEĎ SOM JA UŽ VIAC NEBOL JA. Prehliadky budú možné v čase od 14:00 do 18:00 pre organizované skupiny. Rezervovať miesta si môžete prostredníctvom e-mailu: pokladna@divadlozilina.eu.