facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   19/02   Zločin a trest   10.00   VSTUPENKY

November v divadle

16. 10. 2018

November v divadle


Vyberte si v predstihu zo zaujímavej novembrovej ponuky Mestského divadla Žilina. Mesiac otvoríme premiérou novej inscenácie Vedľajšie účinky. V piatok 2. novembra o 18:00 hod. sa uskutoční Verejná generálka a následne Premiéra v sobotu 3. novembra o 19:00 hod.

Z extra programu vám ponúkame hosťujúce predstavenia - Šašek a syn z produkcie Divadla Bolka Polívku. Predstavenie sa uskutoční v piatok 23. novembra o 19:00 hod. Životom prežitý kráľ šašov je poverený prevýchovou mladého šľachtica v šaša. Novic je pod jeho vedením – a za asistencie jeho kumpánov – podrobený lekciám, pri ktorých postupne nachádza svoje šaškovské já. Postupne prídu k rituálu, pri ktorom sa zrodí nový šašo.

Výnimočné hosťujúce predstavenie Pľúca z produkcie Divadla Astorka Korzo ´90 si môžete pozrieť aj v nedeľu 25. novembra o 19:00 hod. v Štúdiu Mestského divadla Žilina. Za úlohu Ženy bola herečka Ivana Kubáčková nominovaná na ocenenie DOSKY 2018. Čo znamená pre mladý pár rozhodnutie mať dieťa? V súčasnom svete je to veľký krok pre ich vzťah, no ešte väčší krok pre planétu. V dobe ekologických hrozieb a klimatických zmien je nový prírastok zdrojom pochybností a obáv. Ak sa chce mladý pár správať zodpovedne, musí si predsa položiť množstvo otázok. Netreba veľa, aby sa v snahe byť zodpovedný a racionálny stratilo to najpodstatnejšie, vzájomné porozumenie a láska. Je dôležitejšie zachrániť planétu alebo vlastný vzťah? O komplikovanosti lásky a ekológie a o jednoduchosti šťastia rozpráva odvážna, nápaditá hra Pľúca renomovaného britského autora Duncana Macmillana.

Radi by sme upriamili vašu pozornosť aj na novembrové jazzové koncerty. V nedeľu 11. novembra  sa uskutoční koncert výnimočný koncert slovenskej najrešpektovanejšej jazzovej, soulovej a world-music speváčky Hanky Gregušovej a jej kapely: Reginald "Reggie" Workman (kontrabas), Taru Alexander (bicie nástroje), Ondrej Krajňák (klavír).

V utorok 27. novembra zavíta do Mestského divadla Žilina obľúbené hudobné podujatie One Day Jazz Festival. Tentokrát na jesennej edícii festivalu vystúpia: Richard Bona Group a Martin Valihora Project.

Richard Bona charizmatický jazzový hudobník, spevák a hlavne basgitarista, ktorého kariéra je spojená Pat Metheny Group (2002 – 2005). Narodil sa v Minte na východu Kamerunu. Ako päťročný spieval v kostole s jeho matkou a sestrami. V roku 1995 odišiel do Francúzska kde hrával v jazzových kluboch a v roku 1995 na podnet Mika Sterna okúsil chuť New Yorku kde sa naplno začala jeho kariéra.

Príďte sa do divadla inšpirovať aj v novembri, tešíme sa na stretnutie s vami!

Kompletný program na november si môžete pozrieť tu.