facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   19/04   Zločin a trest   10.00   VSTUPENKY

MAREC V DIVADLE

24. 02. 2016

MAREC V DIVADLE

V marci na našom javisku ožije súčasná interpretácia antického mýtu Idomeneus v réžii Eduarda Kudláča. Pôjde o súčasný text nemeckého autora Rolanda Schimmelpfenniga o krétskom kráľovi Ídomeneovi, ktorý sa vracia víťazne domov z vyplienenej Tróje. Blízko krétskych brehov však zastihne jeho loďstvo silná búrka a on, aby sa zachránil, prisľúbi Poseidónovi obetovať prvú živú bytosť, ktorú na Kréte stretne. Keď však na jedinej lodi, ktorá sa v búrke nepotopí, pristane na domovskom brehu, prvého uvidí vlastného syna. Roland Schimmelpfennig v hre invenčne rozohráva rôzne variácie tradovaného mýtu. Ako by sa zmenili udalosti, keby hrdinovia urobili iné rozhodnutia. Slovenskú premiéru pripravujeme na sobotu 19. marca a účinkovať v nej bude celý umelecký súbor divadla. 

Na Bielu sobotu bude u nás ako doma charizmatický herec Dušan Jamrich. Dušan Jamrich už počas štúdií herectva na VŠMU stvárnil niekoľko postáv na scéne činohry SND, v ktorých zaujal tak výrazne, že hneď po promócii v roku 1970 bol do súboru angažovaný. Jeho herectvo je charakteristické nielen divadelnou imagináciou, ale zároveň aj mimoriadne kultivovaným fyzickým a hlasovým prejavom. Jeho vášňou je aj umelecký prednes. Dlhé roky pôsobil ako riaditeľ, neskôr aj generálny riaditeľ SND a jeho vedenie opustil krátko pred sťahovaním divadla do novej budovy (2005). Odvtedy sa venuje naplno herectvu. Hudobnou hostkou večera bude mladá pesničkárka, textárka a skladateľka Sima Martausová, ktorá dodá večeru sviatočnú, veľkonočnú atmosféru. 

Budeme radi, keď si z našej divadelnej ponuky vyberiete a zoberiete so sebou aj niekoho, kto v našom divadle ešte nebol.

Tešíme sa na vás.

Marcový program v pdf formáte si môžete stiahnuť tu.