facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   20/06   PETER LIPA & BAND   19.00   VSTUPENKY

MÁJ V DIVADLE

27. 04. 2016

MÁJ V DIVADLE

V májovom programe by sme chceli upriamiť vašu pozornosť na našu poslednú premiéru sezóny - autorskú inscenáciu Lenky Garajovej Smrť obchodného © v réžii Michaela Vyskočániho, ktorú uvedieme v sobotu 14. májaca. A rozlúčime sa aj s inscenáciou hry Vladimíra Moresa Melanchólia.


Z májového programu by sme radi upriamili vašu pozornosť na pripravovanú premiéru autorskej hry Lenky Garajovej Smrť obchodného ©, ktorú uvedieme v réžii Michaela Vyskočániho v svetovej premiére v sobotu 14. mája. Hra inšpirovaná dielom Arthura Millera rozpráva príbeh dvoch bratov a jedného odkazu ich otca. Dvaja hlavní hrdinovia sú vzdelaní, no priemerní, v širšom spoločenskom meradle bezvýznamní, no potrební, sympatickí, no neúspešní, milujúci, no bezcitní. V snahe nájsť pracovné uplatnenie a spoločenské uznanie podliehajú ich krehké povahy tlaku okolia. Hra si kladie otázky o váhe malého ľudského života v mýtickom tvorovi zvanom súčasná spoločnosť.

V sobotu 28. mája sa rozlúčime s autorskou inscenáciou Vladimíra Moresa Melanchólia, ktorú sme uviedli v rámci projektu Prezentácie žilinských autorov.

Z extra májových podujatí bude mať v našom divadle šansónovo-jazzový koncert slovenská herečka a speváčka Jana Hubinská, ktorá si na pódium pozve zaujímavé žilinské osobnosti -  speváka Tomáša Bezdedu, finalistu prvej série Slovensko hľadá Superstar; Martinu Michalkovú, ktorá sa zaoberá canisterapiou, pri ktorej sa využíva pozitívne pôsobenie psa domáceho na fyzickú, psychickú a sociálnu pohodu človeka a Jaroslava Gaža, frontmana skupiny Arzén a predstaviteľa žilinského Jánošíka v muzikáli Maľované na skle.

Program na máj vo formáte pdf si môžete stiahnuť tu.