facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   15/06   Shirley Valentine   19.00   VSTUPENKY

KONCERT SHANNON,BRANTIGAN,RÓZSA,VALIHORA

22. 09. 2017

KONCERT SHANNON,BRANTIGAN,RÓZSA,VALIHORA

Do Mestského divadla Žilina sa opäť vracia unikátna, medzinárodná zostava hudobníkov, spolužiakov z Berklee College of Music v Bostone - John Shannon, Dan Brantigan, Oskar Rózsa a Martin Valihora, ktorí odohrajú hudbu z projektov Waking Vision, Dan Brantigan Quartet a Universal Cure v piatok 22. septembra 2017. Tieto hudobné projekty zanechali v slovenskom publiku silnú stopu počas ich pôsobenia v rokoch 2001-2009, s opakovaným návratom v roku 2016, kedy si u nás získal fanúšikov a svojou tvorbou ovplyvnili celú generáciu hudobníkov.

John Shannon, ktorý už počas štúdia na Berklee okrem Waking Vision založil aj kapelu Passenger and Messenger, ponúka svoju víziu zmysluplnosti hudby a tvrdí, že jediná pravdivá hudba je tá, ktorá v sebe obsahuje "liečivý zámer". Tvrdí, že hudbu vníma a učí sa prostredníctvom pocitov z prírody. Vyjadruje to taktiež vo svojich voľných veršoch :" ako to vidím/ to, čo robím, je putovanie piesňou/ púšťam sa do vnútorného zážitku s hudbou ako sprievodcom/ je to cesta, ktorú môže zdieľať poslucháč/... je veľa scenérií okolo nás/ a na ceste veľa tajomstiev."

 

Koncert tejto zostavy bude splneným snom veľkej komunity priaznivcov, pretože renesancia projektu je realizovaná priamo na podnet fanúšikov. 

Vstupenky sú už v predaji!