facebook Newsletter Kontakt

JÚN 2019 V DIVADLE

31. 05. 2019

JÚN 2019 V DIVADLE

Naša 27. divadelná sezóna pomaly končí a my sme pre vás aj v júni pripravili zaujímavý program.

Z júnového programu by sme radi upriamili vašu pozornosť na poslednú pripravovanú premiéru v tejto sezóne. Ide o tragikomédiu PRACHY! autorov Andreasa Sautera a Bernharda Studlara, v réžii Mariána Amslera. Príbeh prostredníctvom postáv ako letuška, zamestnanec Ikea, mladá žena bez práce, manželka advokáta, dôchodca a mnohých ďalších, mapuje spoločenský terén naprieč všetkými sociálnymi vrstvami. V jednotlivých príbehov sa nachádzajú jemné stopy ekonomickej krízy a finančných problémov, ktoré sa viac než v peňaženkách odzrkadľujú v našich vzťahoch a emóciách. Množstvo scén s citom pre komický detail a mrazivú pointu označila nemecká kritika za „panoptikum prežitia“ v súčasnom materiálnom svete.

V sobotu 15. júna bude na žilinských divadelných doskách hosťovať Zuzana Kronerová v svetoznámej komédii SHIRLEY VALENTINE. „Rada si tresnem pohár vína, ked varím, stena, počuješ?” začína skvelé predstavenie o osamelej starnúcej žene Shirley Valentine herečka Zuzana Kronerova. A potom predvádza neuveriteľnú zmes gagov, emócii a postáv tak vynikajúco, že aj banálne, životom otrepané vety mení na perly.

V júni sa rozlúčime aj s dvomi inscenáciami. V stredu 19.júna odohráme poslednýkrát komédiu VZKRIESENIE. Vtipná hra je plná slovnej komiky a situačných gagov a tiež odkazov skrytých pod povrchom banálneho príbehu. Vzkriesenie sa odohráva v ruskom vydavateľstve, ktoré je existenčne závislé na slávnom spisovateľovi, ktorého knihy vydáva. A práve tento človek stagnuje. Až po uši zaľúbený do šéfky vydavateľstva  je však ochotný pokračovať v práci a písať. Písať na jej nahé telo nový román, a to doslova.

V piatok 21.júna sa uskutoční derniéra aj komédie KONFETY. Vtipná, satirická reflexia mediálnej a politickej pretvárky. Na firemnej oslave sa stretne päť moderátorov priemernej televízie Bomba, ktorá oslavuje 10. výročie svojho vzniku. Každý z nich je unavený a deprimovaný tým, čo každodenne pomocou overených trikov predáva divákom. Od hviezd na počkanie až po politikov v doživotnej funkcii. Vo vzájomnej, no prázdnej komunikácii, hľadajú protagonisti ventil a pochopenie pre svoju prácu. Tá sa na verejnosť dostáva v povrchnej a optimistickej forme. Ich úsmev je pritom len ďalším trikom na odpútanie našej pozornosti.

So sezónou sa rozlúčime v stredu 26. júna hudobným One Day Jazz festivalom, ktorý je v súčasnosti v hudobných kruhoch považovaný za stálicu festivalov. Budete mať možnosť vidieť jedinečného amerického bubeníka a skladateľa ARI HOENINGa (spolu s kapelou ARI HOENING  TRIO), ktorý zdieľal scénu s takými umelcami ako Herbie Hancock, Ivan Linz, Wynton Marsalis, Toots Thielemans, Dave Holland, Joe Lovano a Gerry Mulligan.

CELÝ JÚNOVÝ PROGRAM SI MÔŽETE TU