facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   20/06   PETER LIPA & BAND   19.00   VSTUPENKY

JASNE, V POHODE NA NOVEJ DRÁME 2016

12. 02. 2016

JASNE, V POHODE NA NOVEJ DRÁME 2016

Dramaturgická rada rozhodla o súťažnom programe festivalu Nová dráma/New Drama 2016, na ktorom sa predstaví a o ceny zabojuje 9 inscenácií súčasnej slovenskej a svetovej drámy.

Medzi vybraté súťažné inscenácie sa dostala aj naša najnovšia produkcia, autorská inscenácia Silvie Vollmannovej Jasne, v pohode. Táto tragikomická výpoveď mladých ľudí rýchlej a zdanlivo povrchnej generácie, stratenej niekde medzi vysokou školou a tridsiatkou, si svojou autenticitou získala už svojich divákov. Budeme jej držať na festivale palce.

Rada vyberala z približne päťdesiatky inscenácií súčasných dramatických textov vo všetkých divadlách na Slovensku, ktoré mali premiéru od 1. februára 2015 do 31. januára 2016. Ďalšou podmienkou bolo, že text, z ktorého inscenácie vychádzajú, nebol napísaný pred rokom 2000. Festival Nová dráma/New Drama 2016 je súťažnou prehliadkou. Inscenácie sa budú uchádzať o tri festivalové ceny. O hlavnej cene Grand Prix Nová dráma/New Drama za najlepšiu inscenáciu rozhodne medzinárodná porota. Študenti teatrológie udelia Cenu študentskej poroty. Diváci dostanú príležitosť po každom predstavení hlasovať za svoju najobľúbenejšiu inscenáciu. Ich voľba rozhodne o Cene bratislavského diváka.

Na festivale Nová dráma/New Drama 2016, ktorý sa tento rok uskutoční v dňoch 9. – 13. mája 2016 v Bratislave, sa predstaví v sekcii Focus aj divadlo a dráma Bosny a Hercegoviny. Festivalový týždeň prinesie tiež scénické čítania, prezentácie knižných publikácií, diskusie či filmové projekcie.

Podrobnejšie informácie nájdete tu.