facebook Newsletter Kontakt

Január v divadle

03. 01. 2020

Január v divadle

Nový rok 2020 otvoríme 8. januára tragikomédiou PRACHY!,  o peniazoch a živote, ktorý bez nich nie je možný. Človek otvorí noviny a zistí, že je permanentne vo vojne. Neustále sa niekde deje akási kríza. Štát je na mizine, banky krachujú, zamestnávatelia prepúšťajú a dane sa zvyšujú. V tomto vojnovom stave sa obyčajní ľudia snažia žiť svoje obyčajné životy. Možno by im pomohlo, keby identifikovali svoju pozíciu v svetovom indexe šťastia, o ktorom neustále hovoria v televízii, ale nikto nevie, čo to vlastne je. Zatiaľ sa javí len to, že šťastie závisí na peniazoch.

Najnovšiu inscenáciu BEZZUBATÁ si v januári budete môcť pozrieť dvakrát – 10. januára a 29.januára. Čo sa stane, ak Zubatá príde o rezáky? Kto urobí z Bezzubatej opäť Zubatú? Čo robí Smrť na onom svete? Inscenácia ponúka zábavno paranoidné odpovede na príjemne znepokojivé otázky. Alebo naopak. Variácie na zmätenosť.

Tešiť sa môžete na klasiku ZLOČIN  A TREST 15. januára. Fascinujúca adaptácia výnimočného Dostojevského románu o prekročení hraníc. Mladý chudobný študent Raskoľnikov, ktorého vylúčili z univerzity, podľahne svojmu ľahkomyseľnému presvedčeniu, že je výnimočný a odváži sa v mene dobra zabiť. Výnimoční ľudia predsa môžu prestupovať zákon, aby zmenili poriadok sveta.

20. januára sa uskutoční koncert skupiny NEREZ & LUCIA. Slovenská speváčka žijúca v Prahe Lucia Šoralová prispela reštartu NEREZ-u, ktorý nabral druhý dych a opäť ponúka fanúšikom skladby plné hlbokých posolstiev. Pôvodní členovia Vít Sázavský a Zdeněk Vrešťál spolu s Luciou naspievali nový album s názvom ZLOM plný nádherných piesní.

Majstri situačného a improvizačného divadla Tri tvorivé tvory ? - 3T - Juraj „Šoko" Tabaček, Lukáš „Pucho" Púchovský a Stanislav „Stanley" Staško sa predstavia 21. januára opäť na našich divadelných doskách. Nová a nepredvídateľná divadelná improvizácia, spoločné dobrodružstvo hercov a divákov, cesta do krajiny fantázie a temných zákutí ľudskej predstavivosti, kde neplatia žiadne obmedzenia. Neopakovateľný zážitok z tvorivého procesu a vzniku predstavenia priamo pred očami divákov.

Rezervovať miesta si môžete prostredníctvom e-mailu: pokladna@divadlozilina.eu

Celý program Mestského divadla Žilina na mesiac január si môžete pozrieť TU.