facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   19/02   Zločin a trest   10.00   VSTUPENKY

Hanka G NYC Quartet

13. 10. 2018

Hanka G NYC Quartet

V nedeľu 11. novembra 2018 sa v Mestskom divadle Žilina uskutoční výnimočný koncert slovenskej najrešpektovanejšej jazzovej, soulovej a world-music speváčky Hanky Gregušovej a jej kapely.

Hanka Gregušová (spev) už rok a pol úspešne pôsobí v samotnom srdci afro-americkej kultúrnej tradície jazzu - v New York City a uchvacuje poslucháčov svojím tmavým hlboko posadeným hlasom. V minulom roku sa stala laureátom najvyššieho odborného ocenenia v oblasti jazzu – cenou “Ladislava Martoníka“ ako “Jazzman roka 2017“ a zároveň sa stala druhou takto ocenenou ženou za 26 rokov udeľovania tohto ocenenia na Slovensku. Hanka doposiaľ vydala tri sólové albumy a otvárala koncerty na Slovensku pre svetovými jazzovými spevákmi ako Kurt Elling, či Cassandra Wilson. Samotná Cassandra Wilson sa verejne vyjadrila o Hanke ako o "Najlepšej z nastupujúcej generácie". Hanka je jedinou sólistkou z Východnej Európy úspešne pôsobiacou v gospelovom kostole - Memorial Baptist Church, Harlem, New York.

Spolu s Hankou G vystúpia:

Reginald "Reggie" Workman (kontrabas) je americký jazzový kontrabasista ocenený ako žijúca legenda inštitúciou African-American Historical & Cultural Museum za svoju mimoriadne úspešnú vyše 40 rokov trvajúcu kariéru. Workman spolu s klavíristom Tommym Flanaganom a bubeníkom Joe Chambersom, založili kapelu The Super Jazz Trio v roku 1978. V súčasnosti je profesorom na The New School for Jazz and Contemporary Music v New York City a je členom kapely Trio 3 s Oliverom Lakeom a Andrew Cyrille. Ako líder/co-líder nahral 10 albumov, ako sideman úctyhodných 83 albumov s najvýznamnejšími jazzovými muzikantami.

Taru Alexander (bicie nástroje) je americký ocenený jazzový bubeník žijúci v New Yorku. Je synom jazzovej legendy Rolanda Alexandra, ktorý bol post-bop jazzovým hráčom na tenor saxofón. Taru spolupracoval doma i v zahraničí s hudobníkmi ako Abbey Lincoln, Betty Carter, Roland Alexander, Roy Hargrove, Carlos Garnett, Rodney Kendrick, Branford Marsalis, Danny Mixon, Lonnie Plaxico, Bill Lee a mnohými ďalšími. Počas jeho úspešnej tridsaťročnej kariéry hral ako sideman na viac ako 50 albumoch. V roku 2016 nahral Taru ako líder album s názvom „KoJo Time“)

Ondrej Krajňák (klavír) je považovaný za jedného z najlepších jazzových klavíristov na slovenskej a českej hudobnej scéne. Patrí k najobsadzovanejším jazzovým muzikantom v strednej Európe a počas svojej kariéry participoval na nahrávkach vyše 40 albumoch. Ondrej spolupracoval s najlepšími hudobníkmi na slovenskej a českej scéne ako Ida Kellarová, Iva Bittová, Oskar Rosza, Radovan Tariška, Oto Hejnic, Juraj Bartoš a mnohími ďalšími.

VSTUPENKY UŽ SÚ V PREDAJI