facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   20/06   PETER LIPA & BAND   19.00   VSTUPENKY

FEBRUÁR V DIVADLE

25. 01. 2016

FEBRUÁR V DIVADLE

Milí naši diváci, bude nás tešiť, keď si aj vo februárovom programe nájdete tituly, ktoré vás oslovia svojou témou a naliehavosťou, inšpiratívnym príbehom, presvedčivým herectvom či režijnou interpretáciou.

Radi by sme upriamili vašu pozornosť na naše dve výnimočné hosťujúce predstavenia z Prahy a Bratislavy. Už v utorok 9. februára zavíta do nášho divadla pražské divadlo Ungelt s road-komédiou Na úteku v hlavných úlohách s Janou Štepánkovou a Zlatou Adamovskou v réžii Ladislava Smočka. Táto intenzívnou energiou a nádejou nabitá komédia rozpráva o náhodnom stretnutí dvoch obyčajných žien, ktoré sa vydajú na cestu za slobodou. Po predstavení sa uskutoční aj osobné stretnutie so Žilinčankou Janou Štepánkovou.

V rovnaký týždeň, vo štvrtok 11. februára, bude na našich doskách hosťovať aj Slovenské národné divadlo s predstavením inscenácie hry Ivana Vyrypajeva Ilúzie. Toto autentické, hlboké a bystré mapovanie životných letov a pádov pred opustením Mliečnej cesty poznáte v interpretácii našich mladých hercov - Ivety Pagáčovej, Eriky Havasi, Jána Dobríka a Michala Režného. Nenechajte si preto ujsť fantastickú príležitosť zažiť rovnaký text v podaní vynikajúcich hercov najstaršej generácie SND - Emílie Vášáryovej/ Zuzany Kocúrikovej, Božidary Turzonovovej, Dušana Jamricha a Martina Hubu. Obidve inscenácie spája aj meno režiséra Eduarda Kudláča. Bratislavská inscenácia bola nominovaná na Cenu Dosky 2014 v kategórii Najlepšia inscenácia sezóny 2013/2014.

Vo februárovom programe nebude chýbať ani ďalšie pokračovanie našej obľúbenej talkshow Vitajte doma S v utorok 23. februára, tentokrát s charizmatickým hercom Richardom Stankem.

Kompletný program na február vo formáte pdf si môžete siahnuť tu.