facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   19/04   Zločin a trest   10.00   VSTUPENKY

APRÍL V DIVADLE

24. 03. 2016

APRÍL V DIVADLE

V apríli sme pre vás pripravili niekoľko zaujímavých ponúk. Čaká nás Jar v divadle s výhodnou cenou a extra benefitmi pre vybrané predstavenia, Vitajte doma s Milanom Ondríkom, druhý ročník medzinárodného festivalu Hudba sveta, koncert Petra Lipu, či hosťujúce predstavenie Kováči, ktoré určite dohráme do konca.

Jar v divadle prinesie našim divákom dve zaujímavé ponuky. Vstupenky na autorskú inscenáciu Vladimíra Moresa Melanchólia, ktorá vznikla v rámci projektu Scénických prezentácie žilinských autorov, a ktorú hráme v stredu 6. apríla, si môžete zakúpiť vo výnimočnej aprílovej cene 3 €. Ak si zakúpite vstupenku na predstavenie hry Ivana Vyrypajeva Opití, ktoré hráme dňa 23. apríla v plnej cene, po predstavení vám ponúkame príjemné posedenie v Divadelnej kaviarni, ktorého súčasťou bude jeden nápoj zdarma a malé občerstvenie. Atmosféru divadelného večera vám spríjemní gitarový koncert pesničkára Petra Cvengroša.

Soňa Műllerová bude v talkshow Vitajte doma S hostiť Milana Ondríka, búrliváka s divokosťou v srdci, energického človeka so živočíšnym hereckým prejavom. Desať rokov pôsobil v Divadle Andreja Bagara v Nitre, v súčasnosti patrí medzi najobsadzovanejších hercov Slovenského národného divadla. Na začiatku svojej hereckej dráhy „trhal“ kulisy, dnes si už z javiska odnesie len pár modrín. Aj keď má radšej divadlo než film, na filmovom plátne sa v poslednom čase objavuje často. Do svojich filmov ho rád obsadzuje Juraj Nvota (Kruté radosti, Muzika, Rukojemník). Zaskvel sa aj v oceňovanom debute dokumentaristu Marka Škopa Eva Nová. Hudobnou hostkou večera bude pesničkárka s netuctovým zjavom Katarzia.

V apríli nás čaká aj niekoľko zaujímavých koncertov. Druhý ročník medzinárodného festivalu Hudba sveta sa opäť predstaví v pestrom štýle word music. V divadle vystúpi netradičné gitarovo-vokálne maďarské duo Erika Kertész & David Reschofsky, charakteristické využívaním experimentálnych prvkov, akými sú napríklad šumenie bubliniek vody alebo šuchot obalov od cukríkov. Predstaví sa tiež oceňovaná folková formácia Čači Vorba z Poľska, ktorá vychádza z vplyvov rómskej, karpatskej či balkánskej ľudovej hudby. Záver prvého festivalového dňa bude patriť charizmatickej izraelskej speváčke a hudobníčke Mire Awad a domácej formácie Balkansambel. Ich spoločné vystúpenie sľubuje jedinečný a nefalšovaný multikultúrny zážitok.

Pozývame vás aj na koncert Petra Lipu, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti slovenského jazzu. Vychádza z bluesu, soulu i klasického mainstreamového idiómu. Je veľmi flexibilný a má výbornú štýlovú orientáciu. Jeho rozpätie siaha od klasických jazzových štandardov a dixielandu cez latinskoamerický jazz, jazzový šansón a spirituál až po funky a rock. Netají ovplyvnenie spevákmi ako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin.

Považujeme za veľmi dôležité, že na našich doskách bude účinkovať inscenácia hry srbského autora Miloša Nikoliča KOVÁČI (Divadla Jána Chalúpku z Bezna), ktorá  poriadne rozvírila divadelné hladiny najmä preto, lebo ju dal nedávno Marián Kotleba zrušiť uprostred predstavenia vraj kvôli krajne expresívnym výrazom. Hra rozpráva o kováčskej dielni kdesi v Nemecku, kde sa desiatky rokov po vojne stretajú traja kováči, bývalí vojaci – Nemec, Srb a Rus. Po rokoch už vôbec isté, či Nemec je Nemcom, Rus Rusom a Srb Srbom a nezmyselné otázky „čistých rás“ a „veľkých národov“ sú stále viac zamotanejšie a nezmyselnejšie.

Veríme, že si vyberiete a tešíme sa na stretnutie s vami v našom divadle!

Program na apríl vo formáte pdf nájdete tu.