facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   27/05   Staré Dámy   19.00   VSTUPENKY

24. 05. 2019

Zmena formy protestu

Vzhľadom k obrovskej polarizácii názorov, ktoré sa odprezentovali po vyvesení dúhovej vlajky na Mestskom divadle Žilina, sme sa rozhodli túto vlajku zvesiť a zmeniť formu protestu. Od pondelka nájdete v divadle text petície za odvolanie ministerky kultúry Laššákovej, ktorý môžte na mieste podporiť podpisom. Náš umelecký program vychádza z ideí spájania a spolupatričnosti. Tak ako, sme spolupatričnosť vyjadrili vyvesením vlajky, vyjadrujeme ju teraz zmenou formy protestu. Naše divadlo chce ľudí vzdelávať, obohacovať a nie rozdeľovať. #ODSTÚPTE! Eduard Kudláč, umelecký šéf Mestského divadla Žilina


22. 05. 2019

DOD v Mestskom divadle Žilina

V utorok 4. júna otvorí Mestské divadlo Žilina svoje brány. V časových intervaloch od 14:00 do 18:00 budete mať možnosť nahliadnuť nielen do zákulisia divadla, ale aj na skúšku novej pripravovanej inscenácie PRACHY! V prípade záujmu je nutná rezervácia prostredníctvom e-mailu: pokladna@divadlozilina.eu, prípadne na tel.čísle: +421 41 381 0000.


21. 05. 2019

Vyjadrenie k vyveseniu vlajky na budove MD Žilina

Vyvesenie dúhovej vlajky na budove Mestského divadla Žilina je reakciou na bezprecedentné mocenské zásahy ministerky kultúry SR do rozhodnutí kvalifikovaných komisií dotačného programu Kultúra znevýhodnených skupín na Ministerstve kultúry SR. Je nemysliteľné, aby práve v dotačnom programe pre znevýhodnené skupiny bola jedna zo skupín (v tomto prípade LGBTI) diskriminovaná, navyše tak razantným, likvidačným spôsobom.


15. 04. 2019

Začali sme skúšať inscenáciu PRACHY!

Začali sme študovať novú inscenáciu PRACHY! v réžii Mariána Amslera, ktorej premiéru plánujeme na 8.jún 2019.