facebook Newsletter Kontakt
<>   HRÁME   30/09   Vedľajšie účinky   19.00   VSTUPENKY

A je tu zas

A je tu zas

TEXT    Timur Vermes   RÉŽIA    Filip Nuckolls

09/10 PIATOK 19.00 veľká sála 10 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

30/10 PIATOK 19.00 veľká sála 10 € VSTUPENKY ONLINE PREDAJ

Takmer sedemdesiat rokov po svojom páde sa Adolf Hitler za záhadných okolností prebúdza v súčasnom Berlíne. Vojna skončila, jeho politická strana aj verní spolupracovníci sú preč. Napriek tejto nepriaznivej situácii je Adolf Hitler vo vynikajúcej kondícií, pripravený pokračovať v práci a urobiť z Nemecka opäť veľkú ríšu. Čoskoro ale zisťuje, že svet okolo neho sa radikálne zmenil. Až na jednu vec. V niektorých názoroch ostal prekvapivo radikálnym. Vďaka tomu si Hitlerove plamenné vyjadrenia a kontroverzné témy nájdu miesto v televízii a získavajú čoraz väčšie publikum. Producenti aj samotní diváci ho spočiatku považujú za vtipného imitátora a glosátora. To, na čom sa tak zabávajú, však naberá na intenzite. Vtipné vystúpenia sa nenápadne menia na Hitlerov nový politický program. Jeho mediálna sláva mu umožňuje povedať prakticky všetko. Okrem televízie ovládne aj youtubový kanál a webové stránky. Nebezpečný zločinec sa za pomoci nových spolupracovníkov a nadšených divákov stáva charizmatickou mediálnou hviezdou. Narastajúcemu počtu fanúšikov sa zdá, že za čias toho „skutočného“ Hitlera predsa nebolo všetko až tak zlé.

Vermesova drsná satira provokuje a obnažuje politické zlo ukryté za nezištnou maskou zábavy. Ukazuje mediálnu moc a jej ambície, skúma vzťah spoločnosti k populizmu a nostalgii starých čias. Hoci je príbeh Hitlerovho zázračného prežitia na prvý pohľad absurdný, jeho mediálny príbeh je naopak mrazivo pravdivý a deje sa aj na našich obrazovkách. Sme dostatočne obozretní?


Dĺžka predstavenia: 145 minút s prestávkou.

Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Inscenácia je vhodná pre divákov od 15 rokov.

Premiéra: 16. 06. 2018


OSOBY A OBSADENIE

Hitler:Jaroslav Kysel
Sawatzki:Ján Dobrík
Sensenbrink:Michal Koleják
Predavač:Braňo Bačo
Belliniová:Kristína Sihelská
Krӧmeierová:Iveta Pagáčová
Özlemová / Künastová:Tajna Peršić
Jenny / Kasslerová / Sestrička:Ada Juhásová
Lekár:Boris Zachar

REALIZAČNÝ TÍM

Preklad:Michal Hvorecký
Dramatizácia:Lenka Garajová
Scéna:Lukáš Kuchinka
Kostýmy:Lucie Šperlová
Hudba:Dan Fikejz
Dramaturgia:Lenka Garajová

FOTOGALÉRIA


A je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zasA je tu zas

PARTNERI


Fond na podporu umenia